کانال گالوانیزه

کانال-گالوانیزه

کانال گالوانیزه که یکی از انواع پر استفاده و محبوبدر مجموعه کانال هوا میباشد. کانال های هوا، کانال هایی هستند که در اشکال مختلف و از جنس های مختلف ساخته می شوند و وظیفه انتقال هوای مطبوع به محیط یا خروج هوای نامطبوع و دود از محیط را برعهده دارند. یکی از پر فروش ترین انواع کانال هوا، کانال گالوانیزه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کانال هوای گالوانیزه این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

چرا کانال گالوانیزه را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که فواید کانال گالوانیزه چیست و چرا باید آن جزو انتخاب های اصلی ما باشد؟ در حقیقت کانال های گالوانیزه مدتهاست که در سیستم های تهویه هوای مطبوع نقش مهمی دارند. دلیل پرکاربرد بودن و محبوبیت بالای این کانال ها را می توان در ویژگی های مثبت این کانال ها از قبیل استحکام بالا، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، شکل گیری راحت و زیبایی ظاهری وتنوع سایز جستجو کرد.

به علاوه، کانال های گالوانیزه مدرن ترین خط تولید دنیا را داشته و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها تولید می شوند. این تکنولوژی مدرن به کاهش نشتی، افزایش سرعت اجرا، کاهش فلنج ها آهنی و… منجر می شوند.

شکل های مختلف کانال گالوانیزه

کانال های گالوانیزه استفاده های متنوع و مختلفی دارند. در همین راستا، این نوع کانال های هوا در ابعاد و اشکال مختلفی نیز ساخته می شوند. معروف ترین انواع کانال گالوانیزه از نظر شکل عبارتند از کانال های گالوانیزه چهارگوش و اسپیرال یا گرد.

کانال های گالوانیزه اسپیرال

این نوع دارای سطح مقطع دایره ای شکل و گرد بوده و یکی از پر استفاده ترین انواع کانال های گالوانیزه می باشند. سرعت کار این کانال نسبت به انواع دیگر کانال های گالوانیزه بیشتر بوده و صدای اضافی تولید نمی کند. به علاوه نصب این نوع کانال راحت و سریع می باشد. به لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

کانال های گالوانیزه چهارگوش

کانال هوای مربعی یا چهارگوش همان طور که از نام آن هم پیداست، سطح مقطعی به شکل مربع دارد. این نوع کانال های هوا نسبت به کانال های هوای اسپیرال یا گرد سنتی تر و قدیمی تر می باشند. البته سرعت کار این نوع کانال هوا کمتر از کانال گالوانیزه اسپیرال می باشد و صدای بیشتری تولید می کند. این نوع کانال ها هم در کولرها و هم در هواسازها قابل استفاده می باشند.

قیمت کانال هوای گالوانیزه

معیارهای مختلفی وجود دارند که در تعیین قیمت یک کانال هوای گالوانیزه نقش دارند. یکی از مهم ترین موارد مهم در برآورد قیمت اندازه آن است. اندازه و ابعاد نشان می دهد که چه مقدار مواد اولیه برای ساخت آن نیاز است و به همین دلیل در تعیین قیمت آن نقش مهمی دارد.

فاکتور دیگری که در قیمت کانال گالوانیزه تاثیرگذار می باشد؛ کیفیت است. کانال هایی که قیمت خیلی پایینی دارند احتمالا کیفیت خیلی پایینی دارند. پس به دنبال قیمت مناسب و کیفیت عالی باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *