کانال پیش عایق

کانال-پیش-عایق

کانال پیش عایق به طور معمول از فوم پلی اورتان با ضخامتی معادل یک الی سه سانتی متر تشکیل شده و با ورق آلومینیومی کاور می شود. این نوع از کانال های هوا معمولا به شکل مربعی یا چهارگوش می سازند و کمتر پیش می آید که بتوانید یک کانال پیش عایق اسپیرال یا گرد ببینید.

کانال هوا یکی از بخش های مهم و پایه ای سیستم های تهویه هوای مطبوع همه ساختمان ها اعم از اداری، تجاری و مسکونی می باشد. دلیل این اهمیت بالا، کاربرد ویژه ی این کانال هاست. کانال های هوا مسئول انتقال هوای مطبوع به داخل ساختمان و خارج کردن دود یا هوای کهنه از آن می باشند و بدون وجود آن ها فعالیت سیستم های تهویه بی فایده است.

کانال های هوا در انواع مختلف و از جنس های مختلفی ساخته می شوند تا قابل استفاده در انواع سیستم های تهویه، انواع محیط ها و آب و هوای مختلف باشند. یکی از انواع کانال هایی که بسیار پرکاربرد و پرفروش می باشد؛ کانال هوای پیش عایق است. 

ویژگی های کانال هوای پیش عایق

از جمله ویژگی های کانال پیش عایق می توان به استحکام بالای آن که به خاطر وجود کاور آلومینومی است و عایق بودن که ناشی از وجود فوم پلی اورتان است؛ اشاره کرد. فوم پلی اورتان یکپارچگی خاصی دارد که باعث ایجاد بافت مناسبی در کانال هوای شما می دهد و علاوه بر آن، باعث کاهش قیمت آن می شود. روکش آلومینیومی باعث می شود که کانال های پیش عایق در برابر رطوبت نیز مقاوم شده و برای استفاده در محیط های مرطوب و آب و هوای شرجی مناسب باشند.

فواید استفاده از کانال پیش عایق

اولین فایده در نام آن ها نهفته است: عایق بودن و یکپارچگی. علاوه بر آن، این کانال های هوا سبک بوده و قابل حمل و نقل می باشند. برای نصب کردن کانال پیش عایق نیاز به استفاده از تعداد زیادی بست و آویز نیست و این باعث کاهش هزینه های نصب می شود.

کانال های پیش عایق به قابل تغییر بودن خود معروف هستند. شما می توانید این کانال ها را که غالبا به شکل چهارگوش تولید می شوند حتی به شکل اسپیرال نیز درآورید. سرعت طراحی و ساخت و سرعت اجرای این کانال ها در مقایسه با انواع دیگری از قبیل کانال های گالوانیزه بسیار بالاتر است و ایجاد هیچ گونه صدا و لرزش اضافه ای در حین کار نخواهند کرد. به علاوه، این کانال ها ضد حریق، ضد باکتری و ضد قارچ هستند.

این کانال ها در برابر اکسایش نیز مقاومت عالی از خود نشان می دهند که باعث افزایش طول عمر و کاهش امکان پوسیدگی آن ها می شود. قیمت تمام شده کانال پیش عایق در مقایسه با دیگر انواع کانال های هوا مناسب و به صرفه می باشد. به علاوه، هزینه نصب آن نیز پایین است که آن را به یک انتخاب مناسب تبدیل کرده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *