کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل هوا مناسب برای فضاهای کوچک و جاهایی که از نمونه های اسپیرال و چهارگوش نمی توان استفاده کرد است. کانال های هوا همواره یکی از مهم ترین اجزای سیستم های تهویه هوا به شمار می روند؛ چرا که در خارج کردن هوای کهنه از محیط و وارد کردن هوای مطبوع به آن نقش مهمی دارند. تهویه هوا بدون وجود کانال های هوا غیر ممکن است. این کانال ها در ابعاد و اندازه های مختلف و از جنس مواد مختلفی ساخته می شوند.

یکی از انواع کانال هوا که در سیستم های تهویه بسیار کاربردی و پر استفاده است، کانال هوای فلکسیبل است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کانال های هوای فلکسیبل و کاربردهای آن ها، تا پایان این متن با ما همراه باشید.

انواع کانال فلکسیبل

کانال های فلکسیبل هوا استفاده های متنوع و مختلفی دارند و فقط در یک شرایط خاص مورد استفاده قرار نمی گیرند. در نتیجه، طبیعی است که انواع مختلفی از این نوع کانال های هوا موجود باشد تا بتوان در شرایط مختلف، به عنوان مثال در شرایط آب و هوایی متنوع، از آن ها استفاده کرد.

کانال فلکسیبل در انواع مختلفی از قبیل ساده آلومینیومی، عایق حرارتی، پشم شیشه ای و برزنتی تولید و عرضه می شوند. نوع دیگر این کانال ها هم کانال های کمبی هستند که دارای روکش پی وی سی می باشند.

موارد استفاده از کانال هوای فلکسیبل

کانال های لوله خرطومی یا لوله فلکسی یکی از انواع بسیار پر فروش کانال های هوا هستند. در مواردی که فضا محدود بوده و امکان استفاده از کانال های هوای چهارگوش و اسپیرال نیست؛ کانال فلکسیبل یک جایگزین عالی و کاربردی محسوب می شود. مورد دیگر استفاده از این نوع کانال ها، در شرایطی است که ارتفاع نقاط مختلف فضای مدنظر ما یکسان نباشد. در این موارد استفاده از دیگر انواع کانال هوا ممکن نیست اما با استفاده از کانال های هوای فلکسیبل می توان به هوادهی این مکان ها کمک کرد.

این کانال ها در سیستم های تهویه هوای مطبوع و داکت اسپلیت ها استفاده می شوند. آن دسته از کانال های فلکسیبل که روکش پی وی سی دارند قابل استفاده در مکان هایی که کانال هوا در معرض آسیب های خاص قرار دارد؛ می باشد. نوع برزنتی این کانال های هوا نیز برای سیستم ها مخصوص تخلیه هوا که برای تخلیه هوای گرم و گاز مورد استفاده قرار می گیرند؛ مناسب می باشند؛ چرا که مقاومت گرمایی بالایی دارند.

فایده های استفاده از کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل فواید بسیاری دارند که باعث شده بسیار پرکاربرد و محبوب باشند. سرعت طراحی و نصب این کانال های هوا بسیار بالاست و فاقد لرزش و صدای نامطلوب می باشد. این کانال های هوا بست و آویز زیادی نیاز نداشته و درنتیجه هزینه نصب پایینی دارند و می توان آن ها را در زوایای مختلف نصب نمود. به علاوه، در برابر تغییرات دما داخل کانال مقاوم می باشند.

این کانال های هوا را به خاطر مقاومت بالایی که در برابر رطوبت دارند ضد اکسایش دانسته و بهترین گزینه برای استفاده در داکت ها و اسپلیت ها به حساب می آورند. کانال های هوای فلکسیبل در برابر دود و آتش نیز مقاوم بوده و ضد حریق محسوب می شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *