کانال اسپیرال

کانال-اسپیرال

کانال اسپیرال که تحت عنوان کانال هوای گرد نیز شناخته می شود. کانال های هوا از جمله بخش های مهم و کلیدی در سیستم های تهویه هوای ساختمان هستند. وظیفه این کانال های این است که هوای مطبوع را که توسط هواساز یا داکت و… تولید می شود؛ به محیط انتقال دهند و یا هوای انباشته شده در محیط را از آن خارج کنند. بدون وجود کانال هوا، سیستم تهویه عملا بی استفاده می باشد. برای مشاهده نمونه کارها و آشنایی با انواع کانال اسپیرال مقاله را ادامه دهید.

فایده های استفاده از کانال هوای اسپیرال

کانال اسپیرال یا گرد یکی از پرفروش ترین انواع کانال های هوا هستند. در مقایسه با کانال های هوای چهارگوش یا مربعی که نوع سنتی و قدیمی کانال هوا هستند؛ کانال های هوای اسپیرال نصب راحت تر و سریع تری دارند. به علاوه، سرعت کار این کانال ها بیشتر است و هیچ گونه آلودگی صوتی تولید نمی کنند.

کارشناسان مربوطه دلیل پرفروش بودن و محبوبیت کانال اسپیرال را دوام و عمر مفید بالا، مقاومت در برابر تغییرات هوای ناگهانی داخل کانال و رطوبت، صرفه جویی در مصرف انرژی و… اعلام کرده اند. این ها بخشی از فایده های استفاده از کانال هوای اسپیرال هستند.

انواع کانال اسپیرال یا گرد

کانال اسپیرال یا گرد در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. این کانال ها در اندازه ها و جنس های مختلفی تولید می شوند. معروف ترین انواع کانال های اسپیرال عبارتند از کانال اسپیرال گالوانیزه، پیش عایق، پارچه ای، پلاستیکی و فلکسیبل. دو نوع کم استفاده تر از نمونه کانال های اسپیرال عبارتند از جوشی و سیمانی که محبوبیت کمتری دارند.

خصوصیات انواع مختلف کانال اسپیرال با یکدیگر متفاوت می باشد. کانال های هوای اسپیرال پلاستیکی با حمل و نقل آسان، کاهش صدا، عایق حرارتی و ضد هرگونه پوسیدگی و اکسایش می باشند. کانال هوای اسپیرال فلکسیبل یک انتخاب عالی برای استفاده در داکت و اسپلیت ها هستند. این کانال های هوا سبک و انعطاف پذیر، با هزینه های نصب پایین و قابل نصب در زاویه های متنوع و مختلف می باشند که آنها را متمایز می کند.

کانال-اسپیرال-گرد

کانال اسپیرال پیش عایق به دلیل یک پارچگی خاص و دوام بالای خود معروف هستند. این کانال ها ضدباکتری، ضد قارچ و ضد حریق هستند و با سبک بودن خاص و مقاومتی که در برابر صدا و لرزش ایجاد می کنند؛ بسیار پر استفاده هستند.

کانال های هوای اسپیرال گالوانیزه دوام بالایی دارند و در برابر اکسایش مقاوم هستند اما قیمت نسبتا بالاتری داشته و به دلیل وزن سنگین خود قابل حمل و نقل نمی باشند. کانال های هوای اسپیرال پارچه ای قابل شستشو و تغییر حالت بوده و به دلیل وزن پایین خود به راحتی قابل حمل و نقل می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *